God morgen! Den siste tv-debatten før Iowa er unnagjort, det er 19 dager igjen til caucusvalget i Iowa, og Morgenkaffen er servert. Dagens utgave er kortere enn vanlig, men vi har et par podkaster å by på.
1. God debatt for Bernie
Det hører du mer om i dagens spesialutgave av 2020…
2. Riksrettsaken starter neste tirsdag
Det bekreftet senatets majoritetsleder Mitch McConnell i går.
Ifølge Speaker Nancy Pelosi kommer Representantenes hus til å stemme over å sende saken til Senatet i dag. Huset skal også stemme over å oppgi såkalte Impeachment managers, som skal føre saken til Husets flertall foran senatorene. Huset skal også stemme for å betale for rettssaken.
Det er fortsatt ikke avgjort om det Senatet vil gå til innkalling av vitner til rettssaken. Demokratene trenger hjelp av fire republikanere for å sikre at dette skjer, og så langt har kun tre – Susan Collins (R, Maine), Lisa Murkowski (R, Alaska) og Mitt Romney (R, Utah) – uttrykt et ønske om å høre fra Trumps tidligere sikkerhetsrådgiver John Bolton.
Morgenkaffen brygges av redaksjonen og serveres hver morgen, fra mandag til fredag. Trykk her for å abonnere på nyhetsbrevet. Morgenkaffen publiseres også som podkast. Du finner oss i podkastappen din sammen med 2020.