Valgsnacks onsdag 31. august

 

Kjapp oppsummering av gårsdagens viktigste valg; for komplette resultater, gå til delstatssidene for Arizona og Florida.

 

Arizona senator: Senator John McCain (R) ble renominert i natt da han vant 53 – 38 over tidligere delstatssenator Kelli Ward. Han møter kongresskvinne Ann Kirkpatrick (D) i november.

Florida senator: Det republikanske primærvalget ble vunnet av senator Marco Rubio, som slo entreprenør Carlos Beruff 72 – 18. Den demokratiske nominasjonen ble vunnet av kongressmann Patrick Murphy, som vant 52 – 18 over kongressmann Alan Grayson.

 

Arizona distrikt 1: Den republikanske nominasjonen i dette åpne vippesetet ble vunnet av fylkessheriff Paul Babeu, som møter tidligere delstatssenator Tom O’Halleran i november.

Arizona distrikt 2: Den demokratiske nominasjonen i dette vippesetet ble vunnet av tidligere delstatsrepresentant Matt Heinz, som møter kongresskvinne Martha McSally (R) i november.

Arizona distrikt 5: Den republikanske nominasjonen i dette åpne, sterkt konservative setet ble vunnet av forretningskvinne Christine Jones, som dermed i praksis er klar for Kongressen.

Florida distrikt 1: Den republikanske nominasjonen i dette åpne, konservative distriktet ble vunnet av delstatsrepresentant Matt Gaetz, som dermed i praksis er klar for Kongressen.

Florida distrikt 2: Den republikanske nominasjonen i dette nytegnede, konservative distriktet ble vunnet av lege Neal Dunn, som dermed i praksis er klar for Kongressen.

Florida distrikt 4: Den republikanske nominasjonen i dette åpne, konservative distriktet ble vunnet av tidligere fylkessheriff John Rutherford, som dermed i praksis er klar for Kongressen.

Florida distrikt 5: Det demokratiske primærvalget i dette omtegnede, progressive distriktet ble vunnet av tidligere delstatssenator Al Lawson, som dermed i praksis er klar for Kongressen.

Florida distrikt 9: Det demokratiske primærvalget i dette åpne, progressive distriktet, ble vunnet av delstatssenator Darren Soto, som dermed er klar for Huset.

Florida distrikt 10: Det demokratiske primærvalget i dette åpne, progressive distriktet ble vunnet av tidligere politisjef Val Demings, som dermed er klar for Kongressen.

Florida distrikt 11: Den republikanske nominasjonen i dette åpne, konservative distriktet ble vunnet av kongressmann Dan Webster, som hoppet over hit fordi hans opprinnelige distrikt ble kraftig omtegnet av Floridas høyesterett.

Florida distrikt 18: Det demokratiske primærvalget i dette åpne vippesetet ble vunnet av forretningsmann Randy Perkins. Det republikanske primærvalget ble vunnet av veteran Brian Mast.

Florida distrikt 19: Den republikanske nominasjonen i dette åpne, konservative distriktet ble vunnet av forretningsmann og ex-ambassadør Francis Rooney, som dermed er klar for Kongressen.

Florida distrikt 23: Tidligere føderal partileder, kongresskvinne Debbie Wassermann-Schultz (D) ble renominert mot advokat og Sanders-aktivist Tim Canova.

Florida distrikt 26: Den demokratiske nominasjonen i dette vippesetet ble vunnet av tidligere kongressmann Joe Garcia.

Ingen kommentarer